Ginekolog odpowiada
Ból w podbrzusz- czy to normalne
rwa kulszowa
Lek polseptol
tętno maluszka
Panie doktorze prosze o odpowiedz.Wazne to dla mnie
Cos wiecej na temat pecherzyka.
prosze o dpowiedz.....
WAŻNE PYTANIE!! nerki,krwawienie i cipronex?
sluz brazowo-krwisty
jakie sa objawy zatrucia ciazowego??
bakterie w kanale szyjki
O co chodzi????????????
ADIPEX RETARD
karmienie piersią
jak zażywać luteinę
doktorze wszystko mnie swędzi co to może być
kilka pytań w sprawie sexu
słabe ruchy...
Do doktora Slawka
wody plodowe???????????prosze o odpowiedź:(
Panie Doktorze bardzo proszę o odpowiedź!!
;/
Test na glukozę po obciążeniu 50 g :((((((( Prosze o pomoc.
mega przeziebienie a porod
dlaczego test nadal pozytywny
dziwne drętwienie palców dłoni
guzek
bardzo duża cysta
Blagam pomocy,niewiem co myslec i robic
powiększone wargi sromowe
Opoznic porod...tylko jak
chce zajsc w ciaze
kłucie w lewym boku
SKAZA BIALKOWA?????????
Zespół Hellp!


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

dziwne uczucie ciągnięcia w ciąży

  Witam od 3 dni mam dziwne uczucie ciągniecia w dół jakby w pochwie i takie jakby cos chciało sie wydostac na zewnątrz.Towarzyszy temu nieprzyjemne kłucie.Czy to normalne? Dodam ze cały czas biore no-spe i magnez na twardniejący brzuch. z góry dziekuje za odpowiedź Pozdrawiam

  Jak szyjka ładna, to norma. SW

  szyjke miałam do tej pory 3,0 a ostatnio 2,5?ZCzy to znaczy ze wszystko ok? Pozdrawiam

  szyjka na dolnej granicy normy...ponizej 2,5 cm to juz niedobrze...czy lekarz nic ci nie mowil o zalozeniu krazka na szyjke macicy w celu powstrzymania od dalszego skracania ?

  Co lekarz to inna opinia :? ja slyszalam ze alarmujacy stan jest wtedy kiedy szyjka jest dopiero ponizej 2 cm.

   Malgosia24 srednio kobiety maja szyjke 3,5 do 4,5 cm...to jest norma a szyjka ponizej 2,5 cm juz chyba jest troszke za krotka nie sadzisz? tym bardziej ze to dopiero 30 tydz ciazy...a gdzie jeszcze 10 tyg..? moze to jest norma ale warta kontroli... :wink: a alarmujacy stan zalezy od dlugosci wyjsciowej chyba..bo ja mam szyjke 4 cm..i gdybym poszla do lekarza i okazalo by sie ze jest nagle 2,5 cm..to byl by bardzo alarmujacy stan... :)Więcej informacji na ten temat: forum ciąża

Torbiel na jajniku a ciąża

Witam. Dwa lata temu miałam operację usunięcia torbieli na prawym jajniku. Czy to ma jakiś wpływ na planowaną ciążę? Czy mogą być jakieś trudności z zajściem w ciążę? Moje następne pytanie: czy taka operacja może wpłynąć na to, że skraca się szyjka macicy? Od czego zależy skracanie się szyjki macicy? Torbiel jajnika jest pojęciem opisującym strukturę guza jajnika. Torbiel jest to zmiana otorebkowana zawierająca w środku treść płynną, którą może być płyn surowiczy, krew, treść endometrioidalna, wydzielina gruczołów łojowych, ropa. Nie tyle obecność torbieli w przeszłości ma wpływ na zachodzenie w ciążę, ile jakiej natury były te zmiany. I tak na przykład zmiany zapalne (torbiel wypełniona ropą) mogły doprowadzić do powstania zrostów i niedrożności jajowodów, ale torbiel dermoidalna i prosta nie mają wpływu na zachodzenie w ciążę, chyba że wystąpiły istotne powikłania pooperacyjne. Skracanie szyjki macicy nieprawidłowe w trakcie trwania ciąży może być związane z wystąpieniem czynności skurczowej macicy lub z niewydolnością cieśniowo-szyjkową, czyli osłabieniem aparatu podtrzymującego ciążę.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       ciaza.e-mama.eu/index.php?l=5843&p=4871
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł