Ginekolog odpowiada
Ciąża
karmienie piersia a antykoncepcja...
Czy mogę zazywać witaminę A w takiej dawce?
pierwsza miesiączka po porodzie
Clostilbegyt a ciąża
endometrioza
bole po poronieniu
proszę o opinie
wody płodowe
kłujacy bol szyjki macicy... :(
skurcze jelit czy macicy???
DEPOGYT
pieczenie przy oddawaniu moczu...
fenoterol i isoptin w 36tc
Clotrimazolum dopochwowo
czy jest taka mozliwosc
OKROPNA ZGAGA PROSZE O RADE
KRZYWA CUKROWA!!!!Prosze o interpretacje wyniku!!!!
kwas foliowy
PROSZE O POMOC!!!!!
rozszczepienie wargi
błagam o pomoc To strasznie boli :(
Krople do nosa w ciąży
WYNIKI BADAŃ- DO PANA DOKTORA
bakterie i cukier w moczu
Tryb pracy siedzący
już po fakcie, ale bardzo proszę o odpowiedź
badanie moczu przy grzybicy
jestem przestraszona
leukocyty w moczu
Prosze o poradę pana doktora!!
MIESIĄCZKA PO ORGAMETRILU
uciążliwe "przyjaciółki"
Proszę o interpretację wyniku
jak wyglada 1 wizyta u lekarza?


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
   Droga Czytelniczko, wkrótce zostaniesz mamą. Już teraz troszczysz się o swoje maleństwo. Udajesz się do lekarza, który będzie prowadził Cię przez tak ważny okres życia. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  Twój lekarz najpierw oceni wiek ciąży. Przyjęło się liczyć go od pierwszego dnia ostatniej miesiączki; chociaż tak naprawdę zapłodnienie nastąpiło nieco później (w fazie płodnej cyklu). Fizjologicznie ciąża trwa średnio około 40 tygodni od terminu wystąpienia ostatniej miesiączki, czyli 10 miesięcy księżycowych, tj. po 28 dni. Już na początku ciąży wyznacza się przewidywany termin porodu, jeśli znana jest dokładna data ostatniej miesiączki, a cykle miesiączkowe były regularne. Służy do tego tzw. reguła Naegelego: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące. Np. jeżeli ostatnia miesiączka wystąpiła 1 stycznia to przewidywany termin porodu przypada na 8 października. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to jedynie termin orientacyjny i tylko około 5% ciężarnych rodzi w wyznaczonym terminie! W ustaleniu orientacyjnego terminu porodu pomocne są: data odczuwania pierwszych ruchów płodu oraz pomiary dziecka wykonane w czasie badania USG (najlepiej w pierwszej połowie ciąży). W zdecydowanej większości przypadków dziecko osiąga zdolność do samodzielnego pozamacicznego życia po ukończeniu 37. tygodnia ciąży. U noworodka urodzonego przedwcześnie mogą wystąpić trudności adaptacyjne, tym większe im wcześniej dochodzi do porodu.

  Byłoby idealnie, gdyby kobieta zgłaszała się do lekarza przed planowaną ciążą. Pozwoliłoby to ocenić stan jej zdrowia, ustalić odpowiednie zalecenia, aby jak najlepiej przygotować organizm kobiety do czekającego go zadania. Życie jednak kieruje się własnymi prawami i większość kobiet zgłasza się do lekarza już w trakcie trwania ciąży. Domyślając się swego odmiennego stanu, pragną potwierdzić to przypuszczenie i znaleźć fachową opiekę.

  W czasie pierwszej wizyty lekarz prowadzący zapyta Cię o stan zdrowia Twój i Twojej rodziny, o przebyte ciąże, warunki, w jakich żyjesz i pracujesz, aby wykluczyć zagrożenia związane z obciążeniami rodzinnymi i zdrowotnymi. Udzieli Ci porady dotyczącej właściwego odżywiania się i prowadzenia racjonalnego trybu życia. Założy kartę prowadzenia ciąży, w której będą dokonywane zapisy badań kontrolnych, stosowanych leków, konsultacji lekarzy innych specjalności.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Wodonercze u dzidziusia

  Witam, jestem w 32 tygodniu ciąży, z usg płodu wykryto wodonercze III stopnia w lewej nerce. Poinformowano mnie o 2 metodach leczenia tj. odbarczenie jeszcze w czasie ciąży lub przytrzymanie ciąży do 36 tyg i wywołanie porodu. Czy ktoras z tych metod ma szanse na uratowanie nerki, czy dziecko bedzie rozwijało sie prawidłowo? Czy odbarczanie nie jest niebezpieczne dla płodu? Czy jest to czesta wada płodu i czy ma dziecko szanse na normalne zycie?Bardzo proszę o informację na ten temat. Dziekuje

  Może na tym forum znajdziesz pomoc. Życzymy dużo zdrówka dzidziusiowi

  Mojej koleżanki córeczka miała ściąganą wode z jajnika w brzuchu wywołało to przedwczesny poród, teraz malutka zdrowa jak rydz ;) poczekaj te 4 tygodnie po porodzie poradza sobie z tym myślę że Twoja dzidzia będzie zdrowa ;)

  Czasem trzeba wyważyć, czy lepiej urodzic wczesniaczka, czy stosować odbarczania wewnątzrmaciczne. USG co 5 -7 dni. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Ciąża tuż po odstawieniu pigułek

Po miesiącu od odstawienia nie dostałam pierwszej planowej miesiączki (parodniowe opóźnienie), i możliwe jest że mogłam zajść w ciążę. Chciałabym się dowiedzieć, jakie może być ryzyko powikłań z racji tak krótkiej przerwy między przyjmowaniem pigułek i tak szybkiego po tym zajścia w ciążę. Słyszałam o ciąży mnogiej, ale czy istnieją jeszcze inne komplikacje? Po odstawieni tabletek antykoncepcyjnych może być różnie. Zależy to trochę od Pani naturalnej płodności. Najczęściej przyczyną opóźnienia w wystąpieniu miesiączki jest nie ciąża, ale przystosowywanie się Pani organizmu do stanu nie przyjmowania tabletek. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych nie ma wpływu na przebieg ciąży. Czasami nawet podaje się te preparaty u kobiet, które chca zajść w ciążę, jako przygotowanie do leczenia - stymulacji owulacji.
Copyright ©2006 ciaza.e-mama.eu. All rights reserved.
       ciaza.e-mama.eu/index.php?l=5636&p=3798
Zabawki Tiny Love Zabawki Matern Program Twoja Encyklopedia PWN 60 tysięcy haseł